Cellulit znany jest kobietom na całym świecie. Według najnowszych badań
ponad 80% mieszkanek krajów cywilizowanych boryka się z problemem "pomarańczowej skórki". Zimą ukrywałyśmy cellulit pod warstwą ubrań, jednak lato ujawni, że z cellulitem zmaga się prawie każda z nas. Już teraz przygotuj się do beztroskiego plażowania i sprawdź, jak pozbyć się tego problemu.

 


Co to jest?

Cellulit (lipodystrofia) to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistym zwyrodnieniem tkanki łącznej. Objawia się pofałdowaniem skóry i pojawieniem się nieregularnych zgrubień i guzków, które z czasem mogą dawać dolegliwości bólowe. Powierzchnia skóry przypomina nieco skórkę pomarańczy. 


Dlaczego cellulit występuje głównie u kobiet?

U kobiet tkanka łączna jest bardziej elastyczna i podatna na rozciąganie niż u mężczyzn. Jej włókna ułożone są prostopadle, podczas gdy w skórze mężczyzn krzyżują się, tworząc rusztowanie stabilizujące komórki tłuszczowe. Dodatkowo wyższy poziom estrogenów, który ma wpływ na elastyczność i strukturę tkanki łącznej, utrudnia mikrokrążenie i sprzyja powstawaniu obrzęków.


Najczęstsze lokalizacje cellulitu:

 • uda
 • pośladki
 • brzuch
 • biodra
 • część przyśrodkowa kolan
 • okolice kostek
 • tylna część ramion

Przyczyny powstawania cellulitu:

 • czynniki genetyczne (płeć żeńska, typ budowy ciała, występowania cellulitu w rodzinie, skłonność do występowania niewydolności żylnej)
 • czynniki hormonalne (nadmiar estrogenów)
 • czynniki środowiskowe (zła dieta, odwodnienie organizmu, siedząca lub stojąca praca, brak aktywności fizycznej, używki, noszenie obcisłych ubrań i bielizny, noszenie butów na wysokim obcasie)
 • stan zdrowia i stosowane leki (zaburzenia układu krążenia i układu limfatycznego, niektóre dolegliwości układu nerwowego i trawiennego, preparaty antykoncepcyjne, hormonalna terapia zastępcza, preparaty stosowane w nadczynności tarczycy, preparaty przeciwhistaminowe stosowane w alergiach)

 

 

Stadia zaawansowania cellulitu:

 • stopień 0 - powierzchnia skóry jest gładka, nawet po jej uciśnięciu nie obserwuje się żadnych nierówności.
 • stopień 1 - po uciśnięciu skóry zauważyć można drobne nierówności, ale nie są one widocznie w pozycji stojącej lub leżącej.
 • stopień 2 - zmiany struktury skóry widoczne są podczas napinania mięśni, ale nie są one widoczne w pozycji stojącej lub leżącej.
 • stopień 3 - bez względu na ułożenie ciała i napięcie mięśni widoczne są wyraźne pofałdowania skóry, dodatkowo może występować obrzęk oraz duża bolesnośc podczas dotyku.

 

Cellulit a cellulitis

Są to dwie różne przypadłości! Cellulit to defekt estetyczny dotyczący tkanki tłuszczowej oraz tkanki łącznej. Natomiast cellulits to silny proces zapalny tkanki podskórnej wywołany przez bakterie, przebiegający z wysoką gorączką.

 

Jak walczyć z cellulitem?


odpowiednia dieta

               +
aktywność fizyczna

               +
zabiegi antycellulitowe

               +
odpowiednia pielęgnacja domowa

 

Zabiegi zwalczające cellulit

Do zabiegów zwalczających cellulit zaliczyć można m.in.: Endermologie®, karboksyterapię, falę uderzeniową, mezoterapię igłową, drenaż limfatyczny.

Endermologie ®
Jest jedną metodą zaakceptowaną przez FDA (Agencja Żywności i Leków), jako metoda walki z cellulitem. Zabieg jest wykonywany przy pomocy głowicy wyposażonej w wałki, każdy z niezależnym napędem, w różnych trybach pracy działa na skórę i tkankę podskórną w celu pobudzenia procesu lipolizy, stymulacji krążenia krwi i limfy. Sprzyja to redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. W trakcie każdego zabiegu dochodzi do pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna. Do wykonania zabiegu konieczne jest założenie specjalnego stroju, który ułatwia precyzyjne wykonywanie zabiegu.

 

Karboksyterpia
Kaboksyterpię charakteryzuje udowodnione klinicznie działanie redukcji cellulitu na poziomie 89%. Podskórne lub śródskórne iniekcje dwutlenku węgla prowadzą do uszkodzenia adipocytów i pobudzenia procesu lipolizy. Powoduje to rozluźnienie struktury zwłóknień oraz zwiększa przepływy kapilarne i usprawnia przepływ limfatyczne. Zastosowanie karboksyterapii pozwala osiągnąć spektakularne efekty we wszystkich stadiach zaawansowania cellulitu.

 

Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa to zabieg wykorzystujący fale akustyczne, które dają znakomite rezultaty przy każdym stopniu zaawansowania cellulitu. Działają one bezpośrednio na komórki tłuszczowe redukując ich objętość. Dodatkowo, poprzez "gimnastykę" tkanki, wspomagają drenaż zgromadzonych płynów, pozwalając na stymulacje i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego. Efektem terapii falą uderzeniową jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej. Widoczna jest wyraźna i długotrwała poprawa kondycji skóry. Najlepsze efekty widoczne są nawet 2-3 miesiące po ostatnim zabiegu.

Kosmetyki na cellulit

Substancje aktywne zawarte w tego typu preparatach powinny stymulować proces lipolizy, usprawniać krążenie oraz działać przeciwobrzękowo, drenująco.


Drenujący krem antycellulitowy HD BODYFIT ™, diego dalla palma®.
Krem reaktywuje mikrokrążenie, ułatwia usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Skutecznie zwalcza problemy związane z cellulitem. Wyszczupla. Wygładza skórę. Składniki aktywne to między innymi kompleks HD BODYFIT™, escyna, kofeina.

 

30-dniowy program antycellulitowy CELLU-trap, diego dalla palma®.
Potrójne działanie: drenaż, kształtowanie sylwetki, wygładzanie. Zestaw składa się z pianki i 4 saszetek drenującego okładu w kremie. Profesjonalny system, który daje szybkie i widoczne rezultaty. Prawdziwa kuracja szokowa na "pomarańczową skórkę", która w zaledwie 30 dni daje efekt lżejszej sylwetki oraz gładszej i bardziej jednolitej skóry. Składniki aktywne pianki to między innymi kompleks CELLU-trap, HD BODYFIT, kofeina, escyna, peptydy. Składniki aktywne maski drenującej to kompleks CELLU-trap, algi listownice, escyna.

Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajdują się TUTAJ [akceptuję - zamknij]