

LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY CO2
Klasyczne lasery stosowane w medycynie używają wiązki światła, która oddziałuje na całej powierzchni skóry danej partii zabiegowej. Działanie lasera frakcyjnego różni się od tego klasycznego schematu, ponieważ jego wiązka tworzy w skórze równomierne mikronakłucia o głębokości ok. 3 mm, więc nie dochodzi do uszkodzenia całej powierzchni. Wpływa to przede wszystkim na znacznie szybszy proces odnowy skóry, a liczba skutków ubocznych i powikłań zredukowana jest do minimum.
Mechanizm działania tego lasera pobudza uszkodzoną skórę do szybkiej regeneracji i zwiększonej produkcji kolagenu. W zależności od problemu z jakim zgłasza się do Nas klient lub klientka jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie parametry działania laserem – moc i długość fali. Skóra zaraz po pracy laserem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, ale mija to po około 3 dniach. Może lekko zbrązowieć i łuszczyć się, lecz po około tygodniu po zabiegu nie powinny być widoczne żadne niechciane zmiany. W trakcie terapii laserowej należy pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Ilość zalecanych zabiegów jest indywidualna, najczęściej waha się między 2 a 4.
Wskazania do wykonania zabiegu laserem frakcyjnym
- zmarszczki i zwiotczenie skóry
- rozszerzone pory, zaskórniki
- blizny i nierówna struktura po przebytym trądziku
- przebarwienia, zmiany starcze
- szorstka skóra
- płytkie, rozległe zmiany naczyniowe
Do przeciwwskazań należą
- ciąża
- choroby wirusowe skóry
- choroba nowotworowa
- cukrzyca
- aktywny trądzik różowaty
- stany ropne skóry
- świeża opalenizna
Efekty po wykonaniu zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego:
- poprawa jędrności
- stymulacja produkcji nowego kolagenu
- redukcja zmarszczek
- wygładzenie skóry
- zmniejszenie porów skórnych
- zniwelowanie plam i przebarwień
Czy zabieg z użyciem tego lasera jest bolesny ?
W celu zminimalizowania odczuć na skórę nakłada się maść znieczulającą na bazie lidokainy.
Jakich powikłań możemy spodziewać się po laserze frakcyjnym ?
Naturalną reakcją skóry na laser jest zaczerwienienie i delikatne pieczenie, które ustępuje po kilkunastu minutach. Podrażnienie skóry powinno wyłagodzić się do kilku dni. W tym czasie skóra może się lekko złuszczać, mieć brązowy odcień i sprawiać wrażenie przesuszonej. Należy pamiętać, że blokowanie przed promieniami UV, odpowiednia pielęgnacja domowa oraz silne nawilżanie przyspieszają procesy regeneracyjne.
Ile zabiegów należy wykonać ?
Jest to kwestia bardzo indywidualna. Spersonalizowany program zabiegowy jest ustalany w trakcie konsultacji ze Specjalistą.
Kiedy zobaczę efekty i jak długo utrzymują się one na skórze ?
Efekty pozabiegowe obserwujemy po około 2-3 tygodniach, ponieważ tyle trwa proces tworzenia nowego kolagenu. Wykonanie serii zabiegów w ilości określonej przez specjalistę pozwoli na utrzymanie efektów na stałe.